empty Üye ol Üye girişi
Ürün grupları
Alt Menü 2

Üye girişi
E-Posta 
Şifre


fbconnect
Şifremi unuttum
Üye olmak istiyorum
Alt Menü 8Follow Me on Pinterest

Garanti ve İade Koşulları

Arızalı Ürün Prosedürü

Ürün müşteri tarafından teslim alındıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalarda, garanti kartında yer alan ithalatçı/distribütör firmanın yetkili servislerine başvurulmalıdır.
ucuzcity.com' dan almış olduğunuz tüm ürünler orijinaldir ve belirli garanti sürelerine sahiptir. Arızalı ürünlerde ürün garantisi ya da arızası ile ilgili tüm prosedür üretici firma tarafından onaylanmaktadır. Bu konuda ucuzcity.com un herhangi bir etkisi bulunmamaktadır. Ürün garanti belgesinde bulunan servis hizmeti veren firmalar, arızalı ürün konusunda size destek olacaktır.
Ürün için Yetkili Servisi tarafından ayıplı olmadığı doğrultusunda bir rapor çıkması durumunda iade/değişim hakkı doğmamaktadır. Ürünler için değişim/iade raporu sadece garanti kartında yer alan yetkili servislerince verilebilmektedir.
Teslim alındığı tarih itibariyle 7 gün içinde arızalanan ürünlerde kargo ücreti ucuzcity.com tarafından karşılanacaktır. Bu durumda da Aras Kargo ile gönderim yapmanız gerekir. Diğer durumlarda ise kargo ücreti size aittir. Öncelikle iletişim bölümünde yer alan email adresine info@ucuzcity.com mail ile arızanızın detaylı açıklaması ile birlikte yazılı başvuru yapılması gerekmektedir. Bazı ürünlerin yetkili servislerine sizin tarafınızdan başvuru yapılması gerekmektedir, bu nedenden dolayı öncelikle mail ile arıza bildirimi yapılması gerekmektedir. Arıza bildirimi yapmadan habersiz gönderimler kabul edilememektedir.

Cayma Hakkı

Siparişinizin size ulaştığı günü takip eden 14 (ondört) gün içerisinde iade talebinizi ve ürünle alakalı probleminizi info@ucuzcity.com adresine detaylı olarak yazarak göndermeniz ve gelen yönlendirme maili doğrultusunda aşağıdaki yazışma adresimize göndermeniz gerekmektedir. Yasal süre olan 14 günü aşan bildirimlerde maalesef iade kabul edilememektedir. İsteğiniz bize ulaştığında yetkililer tarafından değerlendirilmekte ve iadeniz onaylandığında size bir onay epostası gönderilmektedir. İadeniz ile ilgili göndermiş olduğunuz epostaya karşılık, tarafımızdan bir onay maili gönderilemeden hiçbir şekilde ürün gönderimi yapmayınız. İadesi onaylanmadan gönderilen ürünler işleme alınmayacaktır.

İade edeceğiniz ürünü eksiksiz, orijinal faturasıyla, paketi hasar görmemiş, kullanılmamış şekilde, tekrar satılabilirliği kaybolmadan, kargoda hasar görmemesi için özenli paketlenerek, sipariş numaranız ile aşağıdaki yazışma adresimize göndermeniz gerekmektedir. Ürünün kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları bize iade ettiğiniz paketin içinde eksiksiz ve hasarsız bir şekilde bulunmalıdır.
Bu şartlar altında yapacağınız tüm iade gönderimlerinin kargo ücreti size aittir. Alıcı ödemeli olarak yapılan iadeler kesinlikle teslim alınmayacaktır.

İadeniz onaylandıktan sonra
İadeniz onaylandıktan sonra size bir bilgi eposta gönderilecek ve ürün bedeliniz ödeme yaptığınız şekilde geri ödenecektir. Kredi kartınıza yapılan geri ödemenin kredi kartı ekstrenize artı bakiye olarak yansıması bankanızın süreç ve uygulamalarına bağlı olarak ortalama 10 (on) gün sürebilmektedir. Bu süreçte ucuzcity' nin herhangi bir tasarrufu bulunmamaktadır. İade işleminizin kredi kartınıza yansımasında gecikme yaşanması halinde, bankanızın müşteri hizmetleri servisinden detaylı bilgi alabilirsiniz.
Havale/EFT ile yapılan alışverişlerin iade ödemesi, ödemenin işleme konulduğu gün hesaplara geçmektedir. Ürünün iadesi kabul edilmiş ise para iadesi yapılır.
Kapıda Nakit Ödeme ile yapılan alışverişlerin iade ödemesi, alışveriş yapılan kişiye ait banka hesabına yapılmaktadır, başka bir kişi adına veya kredi kartı hesabına iade yapılmamaktadır. Ürünün iadesi kabul edilmiş ise para iadesi yapılır.
İadenin yapıldığının ucuzcity.com tarafından bildirilmesinden itibaren yaşanacak gecikmelerden ilgili banka sorumludur.

Önemli Not: İadeniz onaylandıktan sonra tarafınıza iade edilecek tutar, fatura üzerindeki ürün/ürünlerin bedelidir. Kargo, kullanılan bir hizmet olduğundan, bedeli iade edilememektedir.

Ürün Değişim Şartları
Yukarıda anlatılan süreç, ürünün cinsine bakılmaksızın yürütülen standart süreçtir. İade etmek istediğiniz ürünün de kendisine ait iade şartları bulunmaktadır.

Özel Koşullar
Siparişiniz teslim edildiğinde, kargo yetkilisi eşliğinde pakedi açarak ürünü kontrol etmelisiniz. Özellikle ezilmiş, yırtılmış, açılmış veya ıslanmış kargo paketlerinde bunu yapmanız çok önemlidir. Beklenmedik bir durumda, sorunlu ürünle karşılaşırsanız paketi teslim almayıp kargo yetkilisine tutanak tutturarak kargo şirketi tarafından tarafımıza iade edilmesini sağlamanız gerekmektedir. Tutanak tutturulmadan teslim alınan ürünler hakkında, sorumlu kargo firması üzerinden tutanak olmadığından zarar tespit edilememekte, dolayısıyla daha sonra bu sebeplere bağlı iade kabul edilememektedir.

Orijinal ambalajı zarar görmüş, tahrip edilmiş, herhangi bir şekilde kullanımdan dolayı zarar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

Kişiselleştirilmiş ürünler için iade şartları
Kişiselleştirilerek size özel hale getirilmiş ürünlerin iadesi kabul edilememektedir. Uyumsuzluk problemi yaşanabilecek ürünler için, mutlaka uyum konusunda teknik destek alarak sipariş verilmelidir.

Bu tip ürünlerin orijinal ambalajları açıldığında iade işlemleri mümkün olmamaktadır. (hafıza kartları, bilgisayar donanım ve yazılım ürünleri)

Cayma Hakkı Kullanılmayan Ürünler


Telefon, Fotoğraf Makinesi, Taşınabilir Bilgisayar, Oyun Konsolları, Yazıcı ve Tarayıcı iadesinde; ürün kutusundaki koruma bandı açılmamalıdır. Koruma bandı çıkarılan ürünler 2. el statüsüne düşmektedir. 

İlgili mevzuat  gereği cayma hakkı kapsamında "ürünün satılabilir özelliğinin kaybolmaması" gerekmektedir.


Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler, (ürünün arızalı veya ayıplı çıkması halleri dışında, açıldıktan sonra sağlık açısından tehlike arzedebilen ürünler, örneğin kullanım esnasında vücut ile birebir temas gerektiren ürünler, kulak içi veya kulak üstü kulaklık gibi), tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünlerin iadesi mümkün değildir.
Aşağıdaki ürünlerin iade edilebilmesi, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

  • Her türlü yazılım ve programlar
  • DVD, VCD, CD ve kasetler
  • Taşınabilir bilgisayarlar (Notebook, Netbook, Ultrabook, Tablet PC'ler vs..)
  • Cep Telefonları
  • LCD, LED ve Plazma TV'ler (Televizyon Grubundaki ürünlerin mutlaka servis tarafından açılması gerekmektedir, Servis haricinde açılan ürünlerde değişim ve iade işlemleri yapılamaz)
  • Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b)

Ürün, varsa hediyesi ve ürünün bütün standart aksesuarları, ambalajları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte geri gönderildiğinde alınmaktadır. Teslimattan sonraki ondört günü aşan sürelerde 'Cayma Hakkı'yla iade söz konusu değildir.
Yasal süreyi aşan iadeler 'ürün inceleme' şeklinde alınabilir. Bu şekilde alınan ürünler tedarikçi/üretici/imalatçı firmalara gönderilerek 30 (otuz) günü bulabilen ürün inceleme sürecinin sonunda yenisiyle değiştirilir yada para iadesi yapılır.
Her tür kozmetik ürünün, iç giyim ve kişisel bakım ürünlerinin ancak ambalajı açılmamış, bozulmamış, kullanılmamış ve denenmemiş oldukları halde iadesi kabul edilir.

Yukarıdaki koşulları sağlayan ürünler için iade adresimiz;
Anadolum Bilişim Teknolojileri LTD. ŞTİ.
Osmanağa Mah. Prof. Vehbi Sarıdal sok. No:12/A KADIKÖY- İSTANBUL

UYARI

 
 
Banka Seçenekleri