empty Üye ol Üye girişi
Ürün grupları
Alt Menü 2

Üye girişi
E-Posta 
Şifre


fbconnect
Şifremi unuttum
Üye olmak istiyorum
Alt Menü 8Follow Me on Pinterest

Mesafeli Satış Sözleşmesi

#SITE_ADI# Satış Sözleşmesi

1.Satıcı Bilgileri:

Ünvanı

: ANADOLUM BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ LTD.ŞTİ.(Bundan sonra SATICI olarak anılacaktır)

Adresi

: Osmanağa Mah.Prof. Vehbi Sarıdal Sok No:12/A - Kadıköy/İstanbul

Telefon

: 0850 302 00 30

E-Posta Adresi

: info@ucuzcity.com

Web Site adresi

: www.ucuzcity.com

2.Alıcı Bilgileri:

Adı/Soyadı/Ünvanı

: #ALICI#

Adresi

: #ALICI_ADRESI#

Telefon

: #ALICI_TELEFONU#

E-Posta Adresi

: #ALICI_EPOSTA#

3.Sözleşmenin Konusu: Bu sözleşme SATICI ile Müşteri(Alıcı) arasında, internet üzerinden yapılan alışverişleri kapsar ve her iki taraf bu sözleşme şartlarını kabul etmiş sayılır. Alıcı, satışa konu malların temel nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları vs. satışa konu mal ile ilgili tüm ön bilgiler ve cayma hakkı konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında malı sipariş verdiğini, işbu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder.

4.Siparişin Alınması : Müşteri tüm siparişlerini internet üzerinde yer alan ve yukarıda adresi belirtilen Web sitesi üzerinden verecektir. Herhangi bir sebeple SATICI ile telefon yada başka bir iletişim aracı ile bağlantıya geçilse bile siparişin internet üzerinden tamamlanması esastır. Sipariş esnasında girilen bilgiler SATICI tarafından kayıt altında tutulacak ve yapılan satışın tutanağı olacaktır.

5.Sözleşme Tarihi : #TARIH#

6.Malın Teslimi, Sözleşmenin İfa Yeri ve Teslim Şekli: Mal, Alıcının teslimini talep etmiş olduğu adresine satıcının seçmiş olduğu kargo şirketiyle teslim edilecektir. Ürünlerin sevkiyatı Türkiye Cumhuriyeti dahilinde bilinen lojistik firmaları ile sağlanacaktır. Gerek görmesi durumunda SATICI ürün sevkiyatını kendi personeline yaptırabilir.

7.Teslimat Masrafları ve İfası: Satıcı, web sitesinde, ilan ettiği rakamın üzerinde alışveriş yapanların teslimat ücretinin kendisince karşılanacağını beyan etmişse, teslimat masrafı Satıcıya aittir. Aksi takdirde 10. Madde belirtilen Kargo bedeli alıcı tarafından karşılanacaktır. Teslimat; mal bedelinin Satıcının hesabına geçmesinden sonra en kısa sürede yapılır. Satıcı, yasal süre olan 30 gün içerisinde ürünü alıcıya teslimini sağlamak zorundadır. Bu süre içinde yazılı bildirimle ek 10 (on) günlük süre uzatım hakkını saklı tutar. (Uygulamada teslim süresi ortalama 3-4 iş günü olmaktadır. Ancak yasal süre olan 30 gün içerisinde teslimi taahhüt edilmektedir.) Sözleşme konusu malın teslimatı için işbu sözleşmenin bedelinin Alıcının tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. SATICI ürün kargo gönderilerini anlaşmalı olduğu kargo firmaları ile yapacaktır. Farklı kargo firmaları ile teslimat istenmesi halinde çıkacak olan kargo ücreti tamamen alıcıya aittir. Müşterinin bu yönde bir talebi olması halinde, bu talebini yazılı olarak SATICI’ya ulaştırması gerekir.

8.Ödeme İşlemleri: Müşteri internet üzerinden siparişini tamamladığı zaman kendisine tercih etmesi için ödeme seçenekleri sunulacaktır. Müşteri bu seçeneklerden kendisine en uygun olanını seçecek ve işlemlerine bu şekilde devam edecektir. Siparişini verdikten sonra 24 saat içerisinde ödemesini göndermemiş olan siparişler iptal edilir ve Satıcı malın teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir. Banka Havalesi veya EFT yolu ile ödeme gönderen müşteriler mutlaka “Havale Bildirim Formu”nu doldurmak ve SATICI’ya iletmek zorundadırlar. SATICI ilerleyen zaman içerisinde ödeme seçeneklerini değiştirmeye, arttırmaya, azaltmaya yada kaldırmaya yetkilidir. SATICI, Müşterinin ödeme amacı ile verdiği bilgileri korumakla yükümlüdür.

9.Satıcının beyan ve taahhütleri: Satıcı, sözleşme konusu malı sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur. Sözleşme konusu mal, Alıcıdan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden Satıcı sorumlu tutulamaz.

Haklı gerekçelerle satıcı, sözleşmedeki ifa süresi dolmadan Alıcıya eşit kalite ve fiyatta malı tedarik edebilir. Satıcı, sipariş konusu mal veya hizmetin yerine getirilmesinin imkansızlaştığını ileri sürerek, sözleşme konusu yükümlülüklerini yerine getiremiyorsa, bu durumu, sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan tüketiciye bildirir. Ödemiş olduğu bedel ve borç altına sokan tüm belgeleri 10 gün içinde tüketiciye iade eder. Garanti belgesi ile satılan mallardan, arızalı veya bozuk olan mallar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için Satıcıya gönderilebilir, bu takdirde teslimat giderleri Alıcı tarafından karşılanacaktır.

10.Sözleşmeye Konu Mal/Hizmetin Özellikleri:

#URUN_LISTESI#

Kargo Ücreti

: #KARGO_BEDELI#

Peşin Satış Tutarı

: #SIPARIS_PESIN#

Ödeme şekli

: #ODEME_SEKLI#

Satış Tutarı

: #SIPARIS_BEDELI#

#FARK_ETIKETI#

#FARK_BEDELI#

Teslimat Adresi

: #TESLIMAT_ADRESI#

Teslim Edilecek Kişi

: #TESLIM_EDILEN#

Fatura Adresi

: #FATURA_ADRESI#

11.Ödeme Planı: Alıcının, kredi kartı ile ve taksitle alışveriş yapması durumunda siteden seçmiş olduğu taksit biçimi geçerlidir. Taksitlendirme işlemlerinde, Alıcı ile kart sahibi banka arasında imzalamış bulunan sözleşmenin ilgili hükümleri geçerlidir. Kredi kartı ödeme tarihi banka ile Alıcı arasındaki sözleşme hükümlerince belirlenir. Alıcı, ayrıca bankanın gönderdiği hesap özetinden taksit sayısını ve ödemelerini takip edebilir.

12. CAYMA HAKKI ; ALICI, Sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 14 (ondört) gün içinde hiçbir sebep göstermek zorunda olmaksızın cayma hakkına sahiptir.

Cayma hakkının kullanılması için 14 (ondört) günlük süre içinde SATICI’ya yazılı olarak faks veya elektronik posta ile bildirimde bulunulması gerekmektedir. ürünün 13. madde hükümleri çerçevesinde ve işbu Sözleşmenin ayrılmaz parçası olan ve www.ucuzcity.com İnternet Sitesinde yayınlanmış olan önbilgiler gereğince ürünün ambalaj ve içeriğinin hasar görmemiş olması ve "ürünün satılabilir özelliğinin kaybolmamış" nitelikte olması, ürüne ait etiket ve ürünün üzerinde bulunan koruma bantlarının çıkarılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde,

a) 3. kişiye veya ALICI’ya teslim edilen ürünün faturası, (İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır)

b) İade dilekçesi,

c) Bu belgelerin SATICI’ya ulaşmasını takip eden 10 gün içinde ürün bedeli ALICI’ya iade edilir ve 20 gün içinde ürün iade alınır. İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi zorunludur.

Süresi içerisinde herhangi bir sebeple iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI tarafından karşılanacaktır.

Ürün SATICI’ya iade edilirken, ürünün teslimi sırasında ALICI’ya ibraz edilmiş olan orijinal faturanın da iade edilmesi gerekmekte olup faturanın ürünle birlikte SATICI’ya gönderilmemesi durumunda ALICI’ya KDV ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilemez.

13.Cayma Hakkı Kullanılamayacak Mal/Hizmetler: Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz.

Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

-Taşınabilir Bilgisayar ve Masaüstü Bilgisayarlar (Orijinal işletim sistemi kurulduktan sonra yani bilgisayarın kurulumu yapıldıktan sonra iade alınmayacaktır.)

-Cep Telefonları

-Her türlü yazılım ve programlar

-DVD, VCD, CD ve kasetler

-Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b)

-Telefon kontör siparişleri

14.Temerrüd Hali ve Hukuki sonuçları: Alıcı, kredi kartı ile yapmış olduğu işlemlerinde temerrüde düşmesi halinde kart sahibi bankanın kendisi ile yapmış olduğu kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyecek ve bankaya karşı sorumlu olacaktır.

15.Yetkili Mahkeme: İşbu sözleşmeden kaynaklanabilecek ihtilaflarda, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile Alıcının ve SATICInın Yerleşim yerlerindeki Tüketici Mahkemeleri tüketici mahkemesi bulunamayan yerlerde Asliye Hukuk Mahkemeleri yetkilidir.

16.Sözleşmenin Uygulanması : Sözleşme hükümleri her iki tarafı da bağlayan hükümler içermekte olup, bir tarafın sözleşme hükümlerine uymaması, diğer tarafın sorumluluğunu ortadan kaldırmamaktadır.

17.Sözleşmenin Başlaması : Bu sözleşme, Müşterinin SATICI internet sitesi üzerinden siparişini tamamlaması ile başlar. Müşteri tarafından ödeme işleminin henüz tamamlanmaması, sözleşme hükümlerini ortadan kaldırmaz.

 

 
 
Banka Seçenekleri